XX. Monarchia Kupa – ötödik címvédés

Ötödik alkalommal sikerült a magyar szenior nettó csapatnak elhódítani a jubileumi Monarchia Kupa nettó bajnoki címét. A Molnár Mihály, Malatyinszki Tamás, Koplányi Tibor, Jakobi László, Dietrich Gábor és Dietrich Tamás alkotta csapat a finisbe közbeszólt eső ellenére, kiváló véghajrával állhatott ismét a dobogó legfelső fokára. Dietrich Gábor a mezőny egyéni győzteseként zárt.

Nettó végeredmény

1.Magyarország         2. Csehország        3. Szlovákia        4. Ausztria        5. Szlovénia

A bruttó csapat is bravúrt ért el, a húsz éve rendezett Monarchia Kupa történetében először sikerült az első háromban végezni, Ausztria és Csehország után a harmadik helyet sikerült megszereznie a Horváth Joe, dr.Takács János, Baldauf László, Hideg János, dr. Horváth Péter és Nagy István alkotta csapatnak.

Bruttó végeredmény

1.Ausztria       2. Csehország     3. Magyarország       4.Szlovénia      5.Horvátország

Hat ország, Ausztria, Csehország, Magyarország,Szlovákia és Szlovénia részvételével rendezik az idei XX. Monarchia Kupát június 3-6. között, melynek a Golf & Spa Resort Konopiste pályája ad otthont. Az elmúlt évben a magyar nettó csapat negyedik alkalommal szerezte meg a kupagyőzelmet, így a szövetségi kapitány, Jakobi László a jubileumi versenyen is dobogós hely megszerzését tűzte ki célul.

Az első két versenynapon párok versenyeznek, ahol a két legjobb páros eredménye számít, a 3. fordulóban pedig a legjobb négy egyéni eredmény vesz részt a versenyen.

A magyar bruttó csapatot Horváth Joe és Takács János dr., Baldauf László és Hideg János, Horváth Péter dr. és Nagy István alkotja. A nettó csapatunk tagjai Molnár Mihály, Malatyinszki Tamás, Koplányi Tibor és Jakobi László, Dietrich Gábor és Dietrich Tamás.

Az első fordulót követően a magyar bruttó és nettó válogatott a harmadik helyen állt, mely pozíciót a második napot követően a bruttó válogatott sikeresen megtartott, a nettó csapat egy hellyen csúszott lejjebb.