Szentlőrinci junior kezdet

Ideális tavaszi idő fogadta azt a szentlőrinci pályára érkező harmincnégy ifjú golfozót, aki a Junior Tour versenysorozat első állámásán szerette volna golftudását csiszolgatni. Az április 27-ei forduló bruttó győztesének járó érem, +2 ütéssel, Zala-Kovács Péterhez került.

Az öt fordulóból álló versenysorzat idén három kategóriában kínál a 18 évnél fiatalabb golfozók számára versenylehetőséget. A legfeljebb 18 hcp-el, A-kategóriában induló juniorok közül ezúttal öt versenyző érkezett, köztük a tavalyi Junior Tour abszolút győztese, a Zala Springs Golf Resort játékosa, Zala-Kovács Péter (1.7), aki +2-es score-ral most is magabiztosan indított, így az ő nyakába került a bruttó győztesnek járó érem. A kategória nettó győztesei két Budapest Highland Golf Club versenyző, De Pelsmaeker Emilie +6-al, és Patyi Ádám +8-al lett.

A-kategória bruttó győztes: Zala-Kovács Péter (+2)

A-kategória fiú nettó eredmény:

1. Patyi Ádám (Budapest Highland Golf Club)
  2. Zala- Kovács Péter ( Zala Springs Golg Resort)
  3. Tamás András István (Forest Hills Golf Club)

A-kategória lány nettó eredmény:

1. De Pelsmaeker Emilie (Budapest Highland Golf Club)
  2. Jackson Victoria Lara (Budapest Highland Golf Club)

Tíz játékos nevezett 18 és 36 közötti hendikeppel, közöttük a többszörös kategória nettó győztes, Madaras Bulcsú (+7), valamint Fehér Fanni Rebeka (+15) térhetett haza aranyéremmel.

B-kategória fiú nettó eredmény:

1. Madaras Bulcsú (Budapest Highland Golf Club)
  2. Baranyai Áron Szabolcs ( St. Lőrinc Golf Club)
  3. Késmárszky Vince ( Continental Citygolf Club)

B-kategória lány nettó eredmény:

1. Fehér Fanni Rebeka (Budapest Highland Golf Club)
  2. Képes Kira ( Pannonia Golf & Country Club)
  3. Gölcz Rebeka ( Budapest Highland Golf Club)

A C-kategória idén a 36-os hcp felett vagy hendikeppel nem rendelkező, U14-es játékosok számára vált csábító versenytereppé. A St. Lőrinci pályára 19 játékost hívogatott a módosult versenyforma, amelyet mobil elütőkkel és 6-szakaszos körrel tettek a szervezők méginkább vonzóvá.

C-kategória fiú nettó eredmény:

1. Horváth Lóránt (Continental CityGolf Club)
  2. Tétény Tamás (Zala Springs Golf Resort)
  3. Dányi Vince (Budapest Highland Golf Club)

C-kategória lány nettó eredmény:

1. Pintér Panka (Budapest Highland Golf Club)
  2. Sebestyén Zsófia (Zala Springs Golf Resort)
  3. Nyemetz Emma ( Zala Springs Golf Resort)

A torna következő fordulójára június 18-án, a Forest Hills Golf Clubban kerül sor.