St. Lőrincen startolt a Junior Tour

Harmincnyolc junior részvételével kezdődött a Roland Divatház által szponzorált, nyolc állomásból álló Junior Tour versenysorozat. A St. Lőrinc Golf Clubban zajló versengésbe nem csak egykori érmesek, de új jelöltek is beleszóltak. A forduló abszolút győzteseként Zingale Lena Lidia (44) és Vu Péter (41) végzett.

A versenykiírás az előző évhez képest nem változott, idén is a hendikep-index dönti el a versenyző besorolását: az "A" kategóriába a 0-12,0, a "B" kategóriába a 12,1-24,0, a "C"kategóriába 24,1-36,0, a "D" kategóriába pedig a 36,1-45,0 hendikeppel rendelkező juniorok kerülhetnek. Év közben nem lehetséges a kategóriaváltás. Minden fordulóban díjazzák majd a kategória győztesek első három helyezettjét, emellett lány és fiú abszolút győzteseket is hirdetnek.

A-kategória bruttó győztesek 1. Vu Péter (41) 2. Kovács Gergő (42) 3. Kovács Alex (42)
1. Zingale Lena Lidia (42)
A-kategória nettó győztesek Kovács Gergő, Zingale Lena Lidia

B-kategória nettó győztesek 1. Szautner Elena (41) 2. Tamási Mária Anna (46) 3. Jackson Victoria Lara (50)
1. Baranovszky Bálint (45) 2. Garcon Nathan (42) 3. Simon Bátor (48)

C-kategória nettó győztesek 1. De Pelsmaeker Emilie (45) 2. Harmadás Anna (49)
1. Németh Lőrinc (46) 2. Wendler Vajk (49) 3. Patyi Ádám (48)

D-kategória nettó győztesek 1. Tóth Borbála Anna (54) 2. Kiss Magdolna Réka (60)
1. Chen Lixuan Eric (48) 2. Madaras Bulcsú (53) 3. Baranyai Áron Szabolcs (58)

A Junior Tour II. fordulójára június 24-én, csütörtökön kerül sor az Old Lake Golf Clubban.