Lugosi Tamás 2019 profi bajnoka

Kiélezett küzdelemben, Lugosi Tamás nyerte a X. Magyar Profi Bajnokságot, a második helyet Baldauf Mátyás szerezte meg, a négyszeres bajnok, Palanszki Benjámin a harmadik helyen végzett.

Huszonkét pro, köztük egyetlen hölgy, Briglovics Boróka állt idén elütőre a hencsei National Golf Club káprázatosan szép pályáján, a magyar profi golfozók évente rendezett országos bajnokságán. A július 29-31. között zajló versenyek számos izgalmat tartogattak, a kilenc éve ismét profi bajnoki cím után áhítozó Lugosi Tamás egy -3-as első körrel remekelt, majd Baldauf Mátyás hasonló eredménnyel jött fel a második helyre a második fordulóban. Palanszki Benjámin számára, aki már a szeptemberi European Tour kvalifikációra készül, most elmaradt a címvédő bravúr, és ezúttal a harmadik hellyel kellett beérnie.