Kötél és Jaczkovics négyszeres kupagyőztesek a 34. Emil Frey Magyar Kupán

Könnyed út vezetett Kötél Bence (70,70/-4) és Jaczkovics Emma (79,76/+11) számára a május 20-21. között rendezett 34. Emil Frey Magyar Kupa győzelméig a Balaton Golf Club 82 fős mezőnyében.

A Balaton Golf Club fináléjában versenyző Kötél 2017, 2018 és 2022, Jaczkovics 2018, 2019 és 2022 után emelhette negyedik alkalommal magasba a Magyar Kupa serlegét.

A 63 férfi játékos közül Kötél mindkét fordulóban meggyőző tempóban vezetett, de végig maga mögött érezhette a válogatott ifjú tehetségek, az első kör után dobós reményekkel versenyző Zsimán-Lebovics Zénó (73,82/+11), Nagy Ármin (79,75/+10) és a második helyre végül befutó Károly Ádám (78,75/+9) ütéseit. Kötél az utolsó körben az egyetlen bogey-ját három birdie-vel feledtette, így a tavaly Bükön elért -4-es eredményét megismételve, 13 ütéssel győzte le Károly Ádámot, tőle egyetlen ütésnyire, Nagy Ármin végzett a harmadik helyen.

A nők 21 fős mezőnyében Jaczkovics Emma (79, 76/+11) mindkét fordulóban magabiztosan vezetett. Az első kör után hét ütéskülönbséggel állt a mezőny élén Földházi-Nagy Zsófia előtt, a befejezés pedig még meggyőzőbbre sikeredett. A GolFiesta versenyzője par-ral fordult, majd +4-es körrel, összesítettben +11-el zárt, ami behozhatatlan, 14 ütéselőnyt jelentett a második helyért, Földházi-Nagy Zsófiával (86,83/+25) hatalmas csatát vívó, a 17.szakaszon birdie-vel fordító Szautner Elenával (88,81/+25) szemben.

34. EMIL FREY MAGYAR KUPA VÉGEREDMÉNY

1. Kötél Bence (70, 70/-4) 1. Jaczkovics Emma (79,76/+11)
2. Károly Ádám (78,75/+9) 2. Szautner Elena (88,81/+25)
3. Nagy Ármin (79,75/+10) 3. Földházi-Nagy Zsófia (86,83/+25)

Kötél és Jaczkovics az Emil Frey Magyar Kupa favoritjai

2023. május 20.

A címvédő Kötél Bence (-2) és Jaczkovics Emma (+7) vezeti az Emil Frey által szponzorált 34. Magyar Kupa férfi, illetve női mezőnyét a Balaton Golf Clubban kezdődött kétnapos stoke play verseny első fordulója után.

Nyárias, kissé szeles légköri viszonyok mellett, nyolcvannyolc játékos állt elütőre a Balatonudvari impozáns panorámájú pályáján. A mezőny favoritjai közül Kötél Bence és Jackovics Emma is hozta a kötelezőt, meglepetések nélkül kerültek a negyedik kupa megszerzéséhez visszavonhatatlanul közelebb.

A férfiak mezőnyében a helyi pálya adottságait jól ismerő Kötél Bence két birdie-egy bogey után, -1-el fordult, majd a 15-ösön behúzott bogey-t követően egy páratlan eagle-el szépített, így -2-vel várhatja a végső fordulót. Mögötte Zsimán-Lebovics Zénó(+1) áll, aki egészen a 10-es szakaszig - három birdie után - a mezőny legjobb eredményével (-3) büszkélkedett, de a pálya második felében sokba kerültek a sorozatos rontások, így három ütéssel Kötél mögött végzett. A dobogós helyekre Károly Ádám is jó eséllyel aspirál, +6 ütéssel a harmadik helyről várhatja a folytatást.

A nőknél jelenleg Jaczkovics Emma gondolhatja úgy, hogy eddig nem akadt reális kihívója, aki veszélyeztetné negyedik kupagyőzelmét. Jaczkovics ugyan öt bogey, egy dupla-bogey után +7-el zárt, de így is hét ütéssel vezeti a női mezőnyt Földházi-Nagy Zsófia(+14) előtt. Földházi mögött két ütéssel lemaradva Stern Lea és De Pelsmaeker Emilie +16-al osztozik a harmadik helyen.