Junior Tourról az iskolapadba

St. Lőrincen búcsúzott a Junior Tour idei mezőnye a négy állomásból álló versenysorozattól. A szezon abszolút és A-kategória győzteseóként Zala-Kovács Péter és Sántha Laura végzett, még De Pelsmaeker Emilie és Tamási András, Palya Boglárka és Madaras Bulcsú,valamint és Képes Kira és Tamás Zétény kategória elsőként jeleskedett.

A Pannonia, az Old Lake, a Budapest Highland és a St. Lőrinc Golf Club szolgált kitűnő színhelyéül a juniorok 2022-es rangadóinak, a Roland Divatház által szponzorált Junior Tour fordulóinak. A hendikep-index alapján felállított kategóriákban fordulónként átlag közel harminc ifjú tehetség állt elütőre annak érdekében, hogy még mélyebb golftudásra tegyen szert, miközben küzdeni akarását, versenyrutinját erősítse.

A fordulók győztesei közül kiemelkedő Sántha Ádám harmadik fordulóbeli 67 ütéssel (Budapest Highland GC) teljesített köre, de Nagy Ármin +3-as (Pannonia GCC) és Zala-Kovács Péter +4-es (Old Lake GC) emlékezetes score-ja a felnőttek mezőnyében is megállta a helyét.

Az idei torna abszolút győztesének járó serleget a B-magyar junior bajnok Zala-Kovács Péter és a magyar junior bajnokság negyedik helyezettje, Sántha Laura vehette át.