Junior Tour szezonzáró

A Junior Tour nyolc állomásából álló idei versenysorozat a Pannonia Golf & Country Clubban rendezett záró fordulóval fejeződött be, melynek abszolút győzteseként Berkenyei Daniella és Fülöp Gergő került ki. Sántha Laura, Fülöp Gergő, Zala-Kovács Péter, Szverle Enikő, Horváth Eszter, Szalay Gellért, Palya Boglárka és Wendler Vajk kategória első helyezettként állhatott a dobogó legfelső fokára.

A junior lányok és fiúk négy, hendikep alapján megállapított kategóriában küzdöttek a szezon során. Minden fordulóban abszolút és kategóriadíjakat vehettek át az ifjú golfozók, a négy legjobb helyezés után járó pontszámok pedig a sorozat összesített eredményébe számítottak bele.

2020. augusztus 26.

Augusztus 26-án mérik össze utoljára tudásukat az idei szezon Junior Tour résztvevői, így az időjárási viszonyok miatt június 15-éről elhalasztott forduló dönti majd el a versenysorozat bruttó és kategória győzteseit.

A Pannonia Golf & Country Clubban zajló záró versenyre 37 junior adta le nevezését. A nagy esélyesek között biztosan éles csatára számíthatunk Fülöp Gergő, Benke Ákos vagy Vu Péter között, a lányoknál Sántha Laura és Lehoczky Fanni küzdhet az abszolút kategória győztes címért, miután Berkenyei Daniella a magyar válogatott tagjaként, a Mlada Boleslav-ban, augusztus 27-29. között rendezendő European Young Masters-re utazik.

A Junior Tour I. fordulójának startlistája, valamint az eredmények a PC Caddie-ben érhetők el.