Junior Tour szezonzárás: módosított végeredmény

Junior Tour szezonzárás: Berkenyei Daniella és Kovács Alex az év abszolút győztesei

Véget ért a nyolc állomásból álló, 2019. áévi Tommy Hilfiger Junior Tour versenysorozat. A legkiemelkedőbb junior bajnokság abszolút győzteseként, Berkenyei Daniella és Kovács Alex emelhette magasba idén a bajnokoknak járó serleget. Az augusztus 28-án rendezett záró fordulóban Somogyi Bence került ki abszolút győztesként.

Az augusztus 29-i fordulóval ért véget a Tommy Hilfiger Junior Tour idei szezonja, miután a május 5-re tervezett második fordulót az időjárási viszonyok miatt, az augusztus végi pótnapra kellett halasztani. A Balaton Golf Clubban rendezett záró versenyen negyvenkilencen álltak elütőre, abszolót győztesként ezúttal, a Pannónia Golf & Country Club versenyzője, Somogyi Bence, 76 ütéssel végzett.

Az utolsó fordulót követően, a szezonzárás ideje is elérkezett. A Junior Tour 2019-ben életbe lépett új versenykiírása alapján, a játékosok ebben az évben már nem életkor, hanem hcp-besorolás szerint indulhattak "A"(hcp 0-18,4), a "B" (hcp 18,5-36,4), a "C" (hcp 36,5-54) és D kategóriákban. A fordulónként történő díjázások az "A" és "D" kategóriákban a bruttó ütésszám, a "B" és "D" kategóriákban nettó stableford pontok alapján kerültek kihirdetésre. Az "A" kategóriában fordulónként abszolút győztest is hirdettek.

A versenysorozat összesített eredményének számításakor, a fiú és a lány kategóriákban hirdettek 1. helyezettet az öt legjobb érvényes kör ütésszámainak összesítése alapján elért legkevesebb ütésszámot elérő versenyzők között. Emellett, az öt legjobb fordulón, a helyezések után kapott pontszámok alapján (1.hely= 1000 pont, 2.hely=880 pont, 3. hely=820 pont, stb.), a fiú és a lány versenyzőknél az "A", a "B", a "C" és a "D" kategóriákban is kihirdették a 1-3. helyezett győzteseket.  A 2019. évi Junior Tour versenysorozat valamennyi fordulójának részletes eredménylistája a PC Caddieben érhető el.