Junior Tour győztesek

Harminchét junior búcsúztatta a 2024-es Junior Tour szezont a Pannonia Golf & Country Clubban rendezett zárófordulóban, melyet követően a versenysorozat hcp-kategória érmesei is dobogóra állhattak. A 2024 abszolút győzteseinek járó serleget Zala-Kovács Péter és De Pelsmaeker Emilie vehette át.

A szűnni nem akaró forróság ellenére is hősies kitartás jellemezte azt a közel negyven ifjú versenyzőt, aki az augusztus 27-ei Junior Tour ötödik állomásán is elütőre állT, hogy ne csak a forduló, de a teljes idei versenysorozat dobogós helyeiről döntsenek.

Az ötödik forduló hendikep kategóriáiban ezúttal Zala-Kovács Péter és Jackson Victoria Lara (A-kategória), Madaras Bulcsú ÉS Fehér Fanni Rebeka (B-kategória), valamint Mustafin Askar és Sebestyén Zsófia (C-kategória) állhatott dobogóra.

Mustafina Darina

Az öt fordulóból álló versenysorozathoz idén ötven U10-U18 korosztályos lány és fiú versenyző csatlakozott. A legnépszerűbb kategóriának a tavaly újraélesztett Junior Programból kikerült 36 hcp feletti vagy hendikeppel nem rendelkező juniorok csapata bizonyult, ahol 37 játékos csiszolta golf- és versenytudását.

Az ifjú tehetségek küzdelmeinek a St. Lőrinc GC, a Forest Hills GC, a Budapest Highland GC, az Old Lake Gc és végül a Pannonia GCC adott otthont. A hendikep-index alapján három kategóriába sorolt versenyzők közül kerültek ki a fordulók fiú és lány dobogósai, az A-kategóriában az abszolút győztesek díjai is gazdára találtak: De Pelsmaeker Emilie (Budapest Highland GC) négy, Zala-Kovács Péter (Zala Springs GR) három, Patyi Ádám (Budapest Highland GC) és Tamási András (Forest Hills GC) egy- egy alkalommal hódította el a legfényesebb serleget. A 2024-es szezont B-kategóriában Madaras Bulcsú (2820) és Fehér Fanni Rebeka (3000), C-kategóriában Mustafin Askar (2880) és Sebestyén Zsófia (3000) nyerte.

Azon játékosok, aki a hendikepet oly mértékben tudták javítani, hogy a szezon során kategóriát váltottak, különdíjban részesültek: Horváth Lóránt, Bács Erik Gellért, Pintér Panka, Földesi Patrik Zeusz.

A versenysorozat győztesei a Magyar Golf Szövetség egyik főszponzorának, a Titleist ajándékaival, bagekkel, esernyőkkel, sapkákkal is gazdagabbak lehettek.