Jaczkovics Európa legjobbjai között

Jaczkovics Emma háromszoros magyar amatőr bajnokunk +11-el, a döntő előtt zárta a kontinensbajnokságot, a győzelmi serleget a svéd Louise Rydqvist (-14) vehette át.

Harmincegy ország 144 női golfozója mérte össze golftudását az idei női kontinensbajnokságon, melynek a Messilä Golf Club adott otthont. Jaczkovics Emmának, a legfrissebb magyar és nyílt amatőr serlegekkel kezében gyorsan kellett akklimatizálódni a skandináv nyárhoz, hiszen ő is elütőre állt a július 24-én kezdődött négynapos stroke play bajnokságon. Jackovics az első körben 74 ütéssel, az erős középmezőnyben, biztatóan indított, a második versenynapon +5-ös score-ral jött le a pályáról, ami éppen csak elegendőnek mutatkozott, hogy a +7-nél meghúzott cut-határt megugorja és bekerüljön a legjobb 96 játékos közé. A mezőny második szűkítéséhez azonban a harmadik kör +4-es score-ja már kevésnek bizonyult, hogy a legjobb 60 közé kerüljön, így a döntőbe már nem tudott bekerülni.

Az Európa-bajnokságot a svéd Louise Rydqvist (-14) nyerte, másodikként a spanyol Andrea Revuelta (-11) végzett, a bronz a svéd Meja Örtengrenhez (-9) került.

Jaczkovics Emma a magyar amatőr bajnokság helyszínéről egyenesen Finnországba repült, hogy a július 24-27. között zajló 37. Női Amatőr Európa-bajnokságon részt tudjon venni.

A finn fővárostól egy órányi autóútra fekvő Messilä Golf ad otthont a 31 országból érkező 144 játékos küzdelmeinek, melyet a világ egyik legerősebb amatőr versenyeként tartanak számon, így rendszeresen vonzza Európa legjobb amatőr játékosait.

Jaczkovics Emma éppen csak be tudta fejezni a négynapos játékot és sebtében átvenni a 64. Amatőr Bajnokság női magyar és nyílt bajnoki serlegeit, útja a Pannonia Golf & Country Clubból egyenesen a repülőtérre vezetett, hogy a kontinentális verseny gyakorlónapjára időben érkezzen. A mezőnyben szuper favoritnak a spanyol Julia Lopez Ramirez számít, aki címvédőként a mezőny legmagasabban jegyzett játékosa, a WAGR második helyén áll.

Az új lebonyolítási elv szerint, a bajnokság 2. fordulóját követően a mezőny 96-ra csökken, majd a 3. forduló után 60 játékosra zsugorodik. Az Európa-bajnoki cím mellett egy extra különdíjért is versenyeznek a játékosok: a győztes meghívást kap az egy hónap múlva kezdődő AIG Women's Openre.