D.Johnson huszadik tour győzelmét aratta Mexikóban

PGA TOUR 2019 - World Golf Championships-Mexico Championship, 2019.február 21-24.,Mexico

Az év első világbajnokságának, a Mexikói Golf Világbajnokság győztese Dustin Johnson, aki ezzel nem csak hatodik vébé, hanem huszadik tour győzelmét is megszerezte.

Rory McIlroy az első forduló után még egy ütéssel, -8-as score-ral vezette a mezőnyt, ekkor Woods 71-gyel, a címvédő Mickelson 79-cel jött le a pályáról. A folytatásban a két évvel korábbi bajnok, Dustin Johnson azonban már két, majd négy ütés előnyre tett szert McIlroy-al szemben. Johnson a finálét 66-os körrel, par alatt 21 ütéssel fejezte be, mellyel a szorosan mögötte álló McIlroy-t kilenc ütéssel utasította maga mögé. A harmadik helyen az angol páros, Paul Casey és Ian Poulter, valamint Kiradech Aphibarnrat végzett tíz ütésnyire a dobogó legfelső fokától. Tiger Woods par alatt nyolccal, először végzett az évben a top 10-ben.