Bükön búcsúzott a hazai versenyszezon

Ifj. Sárközi Richárd (73) győzelmével búcsúzott a hazai golfszezon. A ranglistasorozat büki fordulójában a válogatott játékos egy ütéssel körözte le az idén legtöbb szenior pontot gyűjtő Müller Ralphot (74), valamint az összesített női ranglistát vezető Jaczkovics Emmát (74).

A 22 fordulós ranglistasorozat utolsó állomásával zárult a Magyar Golf Szövetség idei versenyszezonja. A hamisítatlan őszi hangulatú viadalon 68 versenyző állt elütőre, hogy még utoljára javíthasson a korosztályos és összesített ranglistákon megszerezhető pozícióján. A pálya felénél úgy tűnt, hogy Jaczkovics Emma a Magyar Golf Clubban, múlt héten elért győzelmét kívánja a büki pályán is behúzni. Két birdie-vel fordult, de a pálya második felében már nem bírta a nyomást, a -1-el fordult Sárközinek két ütéssel jobban sikerült a befejezés, így első idei ranglistagyőzelmét ünnepelhette.

A ranglistasorozat legjei között Sántha Ádám -2-es győztes score-ja lesz idén a legemlékezetesebb, aki Nagy Árminhoz, Müller Ralphhoz és Zilahy Csabához hasonlóan, két ranglistaversenyen is aranyosan csillogó éremmel térhetett haza.