Az év golfozói

Ünnepi hangulat költözött december 7-én a Continental Citygolf Club Birdie Lounge extravagáns termébe, ahol "Az év golfozója díjátadó gála" díjazottjai vehették át 2022 legjobb játékosainak kijáró "Az év golfozója" és az "Az év játékosa" elismeréseket. A Díjátadó Gáláról készült összefoglaló a Golfmagazin decemberi adásában tekinthető meg.

Az év golfozója díjakat az összesített amatőr női és férfi ranglista élén legtöbb pontot gyűjtő játékosok vehették át. Amatőr kategóriában a harmadik junior bajnoki címe és Magyar Kupa győzelme után amerikai egyetemi tanulmányait és sikereit kezdő Kötél Bence (22 205 pont) végzett az élen, még a nők összesített versenyét 2022 amatőr bajnoka, a Magyar Kupa, a Match Play Bajnokság, valamint a Hungarian Tourok győztese, Jaczkovics Emma (17 533 pont) nyerte, így ők 2022 "Az év golfozója" amatőr díjazottjai. Profi kategóriában, immár hetedik alkalommal, Lugosi Tamás (10 500 pont) kapott elismerést.

Az év játékosa címek a legkiválóbb korosztályos játékosok között leltek gazdára. Felnőtt kategóriában Sajner Zsuzsanna (6280 pont), a férfiaknál ifj. Sárközi Richárd (18 980 pont) végzett az élen. A juniorok közül a legtöbb pontot 2022 amatőr bajnoka, Somogyi Bence (17 130 pont) és Jaczkovics Emma (15 478 pont) gyűjtötte. A szeniorok között Turkovics Ilona (8879 pont) és Ralph Müller (14 090 pont), masters kategóriában Molnár Lászlóné (1480 pont) és dr. Takács János (9970 pont), a szuper master játékosok körében Vajnóczki Márta (30 pont), Sándorné Sörös Mária (30 pont) és Ellis Donald (3785 pont) ünnepelhetett.

A junioroknál három korosztályban osztottak különdíjakat. U18-as kategóriában a kiírásból adódóan Berkenyei Daniella (14 813 pont) és Horváth Ákos (14 790 pont), U16-ban Stern Lea (12 458 pont) és Nagy Ármin (16 812 pont), U14-ben Szverle Enikő (2570 pont) és Zsimán-Lebovics Zénó (13 195 pont) bizonyult a legjobbnak. A mid-amatőr különdíjak Movik Gabriellához (5980 pont) és Meznerics Gergelyhez (14 381 pont) kerültek.

Az év legsikeresebb golfklubja díjhoz, a klubtagok - immár kilencedik alkalommal - a Pannonia Golf & Country Clubot segítették.