58. Magyar Bajnokság – Végredmények

2018 Magyar Bajnokai: Kötél Bence és Vadkerti Adél

Befejeződött az 58. Magyar Amatőr Országos Bajnokság a Balaton Golf Clubban, Balatonudvariban. A mai nap végén még az időjárás is kissé belezavart a játékba, hiszen két szakasz volt hátra az utolsó csoportnak amikor megérkezett egy rövid vihar és villámlás. A mintegy félórás szünet után azonban rendben befejeződött a verseny.

A férfi mezőnyben mindhárom nap Kötél Bence és Csányi Olivér küzdelmét követhettük nyomon. Már az első versenynap után érződött, hogy kettőjük között fog eldőlni az idei bajnoki cím. A mai napon mindketten remekül játszottak de végül 3 ütéssel Bence nyerte meg a bajnokságot. Meg kell említeni, hogy Bence igen stabil játékot mutatva - minden versenynapon 73 ütéssel ért célba. Érdekesség még a mai napról Rózsa Dávid szenzációs -5-ös (67) eredménye amely a dobogó harmadik fokára segítette. Érdemes megemlítenünk a 12 éves Somogyi Bence mai teljesítményét is aki fiatal kora ellenére kimelekedő +4 ütéses eredményt produkált és ezzel az 5. helyet szerezte meg.

A női mezőnyben is igen izgalmas volt a zárónap. Az elmúlt két nap eredményei miatt nem is volt kétség, hogy a kiválóan és stabilan játszó Vadkerti Adél nyeri meg végül a bajnokságot. Adél a harmadik napon sem hibázott, továbbra is kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva elvihette a 2018. év Női Magyar Bajnoki címet. A második helyen Czernecki Laura végzett, míg a dobogó harmadik fokára Briglovics Boróka állhatott fel. A dobogós helyek a következő képpen alakultak: