Magyar Golf Szövetség

Magyar Golf Szövetség Hungarian Golf Federation

2017.június 23-25. – Szlovén Junior Nyílt Bajnokság

Szlovén Junior Open – az erős mezőnyben is sikerült dobogós helyeket szerezni

A Nemzetek Kupáján szerzett 3. hellyel térhet haza a Greff Bálint, Kötél Bence és Závaczki Bálint alkotta csapat, az U14-es kategóriában Kötél Bence az 1. helyet, ifj. Sárközi Richard az U13-as juniorok mezőnyében, a 2. helyet szerezte meg.
A nagy hőség után ma az esős, viharos időjárási körülményekkel kellett megküzdeni a Szlovén Junior Nyílt Bajnokságon versenyző magyar csapatnak. Bár a második fordulóban a válogatottnak még sikerült a pálya adottságaihoz alkalmazkodni, így jelentősen javultak a score-ok is, a fináléban folyamatosan szakadt az eső, és kétszer is meg kellett szakítani a játékot a villámlás miatt, ami az eredményekre is rányomta bélyegét.
A fiúk bajnokságát az osztrák Félic Schrott nyerte 209(69,72,68), a második legjobb eredményt a szlovén Luka Naglic 216(73,72,71)érte el, a harmadik helyen a szlovén Jan Hribernik 218(69,77,72) és a német Müller Ferdinand Fredrik 218(71,80,67)osztozott.

A magyar játékosok közül Greff Bálint 221(73,71,77) a harmadik fordulót, bár három birdie-vel is próbált szépíteni, +6 ütéssel fejezte be és ezzel mindössze három ütéssel maradt le a dobogóról, végül a 8.helyen végzett. A második legeredményesebb magyar fiú játékos Závaczki Bálint 224 (77,72,75) volt,aki a T11.helyen végzett. Kötél Bence 234 (77,78,79) az U14-es kategória győzteseként térhet haza. Ifj. Sárközi Richard 239 (83,79,77) játéka folyamatosan javult a háromnapos bajnokságon, a várakozások felett hozta az U13-as kategória 2. helyezését. Az időjárási körülményekhez és a pálya adottságaihoz nehezebben tudott alkalmazkodni Holló Zsombor 246(84,80,82),Bertényi Bence 251(85,83,83),Horváth Ákos 254(86,87,81), Rózsa Dániel 259(88,81,90)és Horváth Erik 261(92,85,85),dolgukat az erős mezőny tovább nehezítette.
A Nemzetek Kupját az osztrák csapat nyerte, a mások helyet Szlovénia csapata szerezte meg, még a dobogó harmadik fokára a Greff Bálint, Kötél Bence és Závaczki Bálint alkotta csapat állhatott.

A lányok versenyében a szlovén versenyzők dominanciája érvényesült, az első három helyet is ők szerezték meg: Vida Obersnel 219(74,74,71) az első, Lara Jecnik 221(76,70,75)a második, Inja Fric 226(77,79,70)a harmadik helyet szerezte meg.
A magyar lányok között a legeredményesebb játékosnak Nagy Klára bizonyult, 239(84,76,79) összesített eredménnyel a 8.helyen végzett. Czerneczki Laura 248(88,78,82) a T18.helyen végzett. Kevésbé jött ki a lépés az utolsó fordulóban Tóth Maya Napsugárnak 253 (84,78,91) és bár Jaczkovics Emmának 284(98,98,88)javult a játéka, mindössze a T34.helyhez volt elegendő.
VÉGEREDMÉNY FIÚ

VÉGEREDMÉNY LÁNY

Szlovén Junior Open – javuló score-ok, Greff Bálint a második helyen

2017. június 24.

A Szlovén Junior Open második fordulójában a magyar játékosoknak jelentősen sikerült alkalmazkodni a pálya adottságaihoz és ennek köszönhetően ma szinte mindenki javított tegnapi eredményén.

A fiúk mezőnyében Greff Bálint (73,71) a nap második legjobb score-ját érte el, par-ra hozta a fordulót, és ezzel jelentősen javított pozícióján, az osztrák Félix Schrott (69, 72) mögött a második helyre ugrott. Závaczki Bálint (77,72) is előre léphetett a tabellán, ő a T11. helyről startolhat a fináléban. Ifj. Sárközi Richard (83,79) négy ütéssel javított tegnapi játékán, de Holló Zsombornak (84,80) és Rózsa Daninak (88,81) is jobb eredményei születtek.

A lányoknál jelenleg a legeredményesebb Nagy Klára (84,76), aki 160 ütéssel a T8.helyen áll, az első pozíciót a szlovén Lara Jecnik (76,70) foglalja el. Klárától mindössze két ütéssel szorult a T11. helyre Tóth Maya Napsugár (84,78), javult Cerneczki Laura játéka (88,78) is,  Jaczkovics Emma (98,98) pedig a tegnapi eredményét hozta.

További eredmények: Kötél Bence (77,78),Bertényi Bence((5,83), Horváth Ákos(86,87), Horváth Erik (92,85),

A finálét a holnap várható viharok miatt a lányok 8.00 órakor, a fiúk 6.00 órakor kezdik.

LEADERBOARD FIÚK – 2017.június 24.
LEADERBOARD LÁNYOK – 2017.június 24.
STARTLISTA FIÚK – 2017. június 25.
STARTLISTA LÁNYOK – 2017.június 25.

Szlovén Junior Open – erős mezőnyben Greff Bálint a legeredményesebb magyar játékos

2017. június 23.

Erős mezőny alakult ki a Szlovén Junior Nyílt Bajnokság első fordulójában. A fiúk versenyében par alatti score-al vezetik a dobogós helyeket, a szlovén Jan Hibernik és az olasz Schrott Félix együttállásban, 69 ütéssel végeztek, a harmadik helyen az osztrák Christoph Bleier 70-es score-ral áll. A magyar csapatból Greff Bálint játéka emelkedik ki, aki +2 score-ral a legeredményesebb játékosként fejezte be az első fordulót.
A magyar juniorok között Greff Bálint játéka számít meghatározónak, aki kiegyensúlyozott versenyzéssel, a nap legjobb eredményét érte el. Bálintnak mindössze a 6-os és 17-es szakaszon csúszott be egy-egy bogey, így +2-vel, a T9 helyről várhatja a folytatást. A magyar válogatott második legjobb játékát Závaczki Bálint hozta, +6 ütéssel a T22.helyen még ifj. Sárközi Richard +12-vel a T45.helyen végzett. Holló Zsombor (+13) a T51., Rózsa Dani +17-tel a T60.helyen zárta az első fordulót.
A lányoknál három szlovén játékos, Vida Obersnel(+3), Hana Mirnik(+4) és Lara Jecnik (+5) vezeti a tabellát. A magyar lányok közül Nagy Klára és Tóth Maya Napsugár +13 ütéssel érték el a legjobb eredményt, Czerneczki Laura +17, Jaczkovics Emma +27 ütéssel végzett. Sajnos, Kiss Polett Karolina az 5.szakaszon feladásra kényszerült a versenyt.
Kötél Bence +6-tal a T22., Bertényi Bence +14-gyel a T55.helyen áll, Horváth Ákos (+15) a 57.helyen, Horváth Erik (+21) a T70.helyen végzett.

EREDMÉNYEK FIÚK – 2017.június 23.
EREDMÉNYEK LÁNYOK – 2017.június 23.
STARTLISTA FIÚK – 2017. június 24.
STARTLISTA LÁNYOK – 2017. június 24.

Szlovén erőpróba

2017.június 22.

Újabb erőpróbára utazott junior válogatottunk, ezúttal a szomszédos Szlovén Junior Nyílt Bajnokságon indul tíz ifjú magyar golfozónk. A június 23-25. között rendezendő bajnokságon az U14, U18 és U21-es kategóriákban nevezhettek a régió tizenkét országából érkező fiúk és a lányok, a Nemzetek Kupája versenyre pedig két és háromfős nemzeti csapatok regisztrálhattak. A Golf Arboretum Lubljana pályáján startoló viadalon a 112 junior között Czerneczki Laura, Jaczkovics Emma, Greff Bálint, Holló Zsombor, Kiss Polett Karolina, Nagy Klára, Rózsa Dániel, ifj. Sárközi Richard, Tóth Maya Napsugár és Závaczki Bálint indul a magyar színekben. A versenyre egyéni indulóként nevezett Bertényi Bence, Horváth Ákos, Horváth Erik és Kötél Bence.