Magyar Golf Szövetség

Magyar Golf Szövetség Hungarian Golf Federation

2017.augusztus 16-18. – Szlovák Junior Nyílt Bajnokság

Szlovák Junior Open – cseh golfozóké a bajnoki cím

Cseh dominanciával, Gariela Roberta Vitu 202(68,67,67) és Jiri Vik 206(69,68,69) győzelmével fejeződött be a 2017-es Szlovák Junior Nyílt Bajnokság. A legeredményesebb magyar játékos Závaczki Bálint 230(75,77,78) a 25., Nagy Klára a 232 (79,74,79) a 23.hely  végzett.

A cseh játékosok hatalmas fölényével fejeződött be az idei Szlovák Junior Open. A fiúknál a cseh Jiri Vik 206(69,68,69) kimagasló, -10 score-ral vihette haza a bajnoki trófeát. A második helyet honfitársa, Vojetch Kostelka 209(69,71,69) szerezte meg, és csak harmadikként végzett a tegnap még élen álló szlovák Michal Bresovski 209(71,66,72). Závaczki Bálintnak ugyan nem jött össze a véghajrá, de így is a legeredményesebb magyar játékosként, a 25. helyen végzett. Holló Zsombor összetettben a 36, Greff Bálint a 37. helyet szerezte meg.

A lányoknál még bravúrosabb teljesítmény született, a végig élen álló cseh Gariela Roberta Vitu 202(68,67,67) -13 score-ral állhatott a dobogó legfelső fokára és ezzel az eredménnyel egyben a bajnokság legjobb eredményét is magáénak mondhatta. A második, a szlovák Anita Bolcikova 205(70,69,66) lett, harmadikként a szintén szlovák Michaela Vavrova 212(71,70,71) végzett. Nagy Klára sajnos csak első napi eredményét hozta a fináléban, ami a 23. helyhez volt elegendő.

Fiú kategória
U18 – Holló Zsombor 235(76,79,80) – 19.hely            Greff Bálint  235(78,76,81) – 20. hely
U16 – Závaczki Bálint 230(75,77,78) – 6.hely              Rózsa Dániel 165(84,81) – T18.hely

Závaczki Bálint

Kiváló időjárási körülmények között zajlott a Szlovák Junior Open második fordulója, ahol Nagy Klárának és Greff Bálintnak sikerült jelentősen javítani tegnapi eredményén, de Závaczki Bálint is előrelépett a tabellán.

A fiúk mezőnyét a szlovák Michal Brezovsky 137 (71,66) vezeti, aki a második kört -6 ütéssel zárta. Závaczki Bálint 152(75,77) ütéssel a 21.helyre lépett, Greff Bálint 154(78,76) összesített eredménnyel négy pozíciót ugrott előre.
Holló Zsombor 155(76,79)a  36.helyen végzett, Rózsa Dániel 165 (84,81) összesített

Holló Zsombor

eredménnyel sajnos nem érte a cut-határt, azonban a második fordulóhoz hasonlóan, a zárókörben is Greff Bálint caddy-je lesz, így segíti majd Bálint játékát.

Rózsa Dániel

A lányok versenyét továbbra is Gabriela Roberta Vitu 135(68,67) vezeti, kiváló játékkal, -7 score-ral zárt. Nagy Klára 153(79,74) +2 ütéssel teljesítette a másaodik kört, így nyolc pozíciót javítva, a 21.helyről várja a finálét, Kiss Polett Karolina 164(84,80) nem került be a cut-ba.

A zárófordulót Závaczki Bálint 7.21,Holló Zsombor 7.42, Greff Bálint 7.56, Nagy Klára 8.52 órakor kezdi.

EREDMÉNYEK ÉS STARTLISTA

Szlovák Junior Open – a magyar csapat ismét versenyben

Az elmúlt évhez hasonlóan, idén is indulnak magyar juniorok az augusztus 16-18.között megrendezésre kerülő Szlovák Junior Nyílt Bajnokságon. A 135 ifjú golfozó részvételével kezdődött versenyen a magyar válogatottat, a néhány napja a Magyar Nyílt Bajnokságon harmadik helyen végző Nagy Klára, Kiss Polett Karolina, Greff Bálint, Holló Zsombor, Rózsa Dániel és Závaczki Bálint képviseli. A Green Resort Golf Estate vadonatúj pályályán rendezett bajnokságon a lányok két, a fiúk három korosztályos kategóriában indultak. Az első fordulót követően a fiúk mezőnyét a vasárnap még a Magyar Open-en versenyző szlovén Patrik Gal -5-tel vezeti, Závaczki Bálint +3 ütéssel a 24., Holló Zsombor +4 score-ral a 29., Greff Bálint +6 ütéssel a 34.helyéről indulhat a második körben, Rózsa Dániel +12-vel várja a folytatást. A lányoknál a tabellát a cseh Gabriela Roberta Vitu -4 ütéssel vezeti, Nagy Klára +7-tel a 29.helyen áll, Kiss Polett Karolina +12 ütéssel a 42. helyet szerezte meg.

A második fordulót Rózsa Dániel 8.00, Kiss Polett Karolina 8.40, Holló Zsombor 8.50, Greff Bálint 13.00, Nagy Klára és Závaczki Bálint 14.00 órakor kezdi.