Mid-Amatőr Bajnokság – play off döntött a bajnoki címekről

Izgalmas play off-ok döntötték el a szeptember 6-8. között, a Zala Springs Golf Resortban zajló, Tesla Universal VII. Magyar Mid-Amatőr Bajnokság férfi mezőnyének magyar és nyílt bajnoki címét. A fináléban végül a magyar bajnoki serleget Krämer András emelhette magasba, a nyílt kategória győztese az osztrák Franz Prem lett. A nőknél Turkovics Ilona a magyar, a horvát Nina Banovic a nemzetközi bajnoki cím nyertese.

A férfiak versenyében, a magyar mezőny óriási véghajrát tartogatott. A +30-at játszó Koller György és Krämer András play off-ban küzdött végül a bajnoki címért, ahol a két szakaszig tartó rájátszás Krämer András győzelmét hozta, a harmadik helyen, egy ütéssel lemaradva, dr. Horváth Péter lett.

1. Krämer András 246 (84, 81, 81) +30
2. Koller György 246 (85, 81, 80)   +30
3.dr. Horváth Péter 247 (78, 88, 81) +31

A nemzetközi mezőnyben is izgalmas csata zajlott a dobogós helyekért 2016 és 2017 bajnoka, az osztrák Franz Prem és Dr. Jos Gal között. Mindketten +12 összesített eredménnyel zárták a harmadik kört, így ők is play off-ra kényszerültek, ahol Prem bírta jobban az idegek harcát. A harmadik helyet, mindössze egyetlen ütéssel lemaradva, az osztrák Choi Kyung Bum szerezte meg.

1. Franz Prem 228 (75, 76, 77) +12
2. Dr. Jos Gal 228 (76, 75, 77) +12
3. Choi Kyung Bum 229 (79, 77, 73) +13

A nők 10 fős versenyében Turkovics Ilona szerezte meg +49-es score-ral a hazai címet, Sándor Virág +57 ütéssel a második,  Kecskés Kornélia egy ütéssel lemaradva, a harmadik lett.

1. Turkovics Ilona 265 (85, 96, 84) +49
2. Sándor Virág 273 (89, 90, 94) + 57
3. Kecskés Kornélia 274 (87, 95, 92) +58

A hölgyek nyílt kategóriáját a horvát Nina Bankovic uralta, aki +41 ütéssel vihette haza a bajnoki serleget.

1. Nina Banovic 257 (82, 87, 88) +41
2. Turkovics Ilona 265 (85, 96, 84) +49
3. Sándor Virág 273 (89, 90, 94) +58

VÉGEREDMÉNY

Tesla Universal 7. Magyar Mid-Amatőr Golfbajnokság - szerdáig lehet még nevezni

2019. szeptember 2.

Tizennégy ország, közel 120 játékosa jelezte részvételét a Tesla Universal 7. Magyar Mid-Amatőr Golfbajnokságra, melyre 2019. szeptember 6-8. között kerül sor a Zala Springs Golf Resortban. A környékbeli országokon kívül Angliából, Írországból és olyan számunkra egzotikusnak számító országokból is érkeznek golfozók, mint Kanada, vagy éppen Törökország. A mezőny erősnek ígérkezik, tekintettel a 11,1-es hendikep átlagra, azonban a mezőny kevesebb, mint 10%-a lesz csak mindössze hölgy, így családi okok miatt nem indul majd a tavalyi nyílt bajnoknő, Zuzana Bieliková sem. Hölgyeknél a legalacsonyabb hendikeppel a horvát Nina Banovic fog elütőre állni, míg férfiaknál Franz Prem és az már éppen midam korú Christopher Schön vezeti a hendikep sorrendet. A férfi mezőny erősségét mutatja, hogy az első 24 játékos hendikepje nem magasabb 5,0-nál, az első 54 játékosnak pedig single hendikepje van.

Nevezni 2019. szeptember 4., szerda, 16:00 óráig, ITT lehet.

A mezőny mellett a szervezők színes programokkal is várják a versenyzőket és a bajnokságra látogatókat. A bajnokság teljes ideje alatt a Tesla Universal kollégái és tesztautói a golfozók és kísérőik rendelkezésére állnak tesztvezetés céljából, melyhez előregisztráció szükséges.