Magyar Golf Szövetség

Magyar Golf Szövetség Hungarian Golf Federation
2017. október 10. | Kmety Ildikó

Israel Open

Újabb nemzetközi megmérettetésen vett részt a magyar junior válogatott, ezúttal Czerneczki Laura, Szántó Sára, Holló Zsombor és Rózsa Dániel állt elütőre az Izraeli Junior Nyílt Bajnokságon. Az október 6-8. között zajló tornát a Gaash Golf Club par 70-es pályáján rendezték, melyet szűk fairway-ek és kicsi green-ek jellemeztek, a mezőnyt öt lány és nyolc fiú ifjú golfozó alkotta. A lányoknál Czerneczki Laura 241(83,77,81) egy elrontott szakasszal a 2. helyen ért célba,míg a csapat legfiatalabb versenyzője, Szántó Sára 257 (90,85,82) a harmadik helyen végzett, a dobogó legfelső fokára Dana Lerner állhatott. Kiélezett csata folyt a WAGR pontot érő fiú mezőnyen, játékosainak közül Holló Zsombor 228(73,79,76) és Rózsa Dániel fej-fej mellett haladt az utolsó szakaszig,ahol Zsombor nem hibázott és élete első nyílt bajnoki címét szerezte meg, így Dániel 231(75,77,79) a második helyen végzett.