Magyar Golf Szövetség

Magyar Golf Szövetség Hungarian Golf Federation
2017. augusztus 25. | Kmety Ildikó

XVIII.Monarchia Kupa – bravúr a zárónapon

Magyar sikerrel zárult az Ausztriában zajló  XVIII. Monarchia Kupa, ahol a nettó csapatunk az utolsó, egyben az egyéni versenyen napon  remek játékkal feledtette a 2. napi gyengébb teljesítményt és immár harmadszor végzett az első helyen és hódította el végérvényesen a kupát. Bruttó csapatunk a rendkívül erős mezőnyben szerezte meg az ötödik helyet.

6. Csehország 268 (72, 73,123)
Magyar csapat: Máthé István,Malatyinszki Tamás,Koplányi Tibor,Jakobi László,Dietrich Gábor,Dietrich Tamás

6. Szlovénia 191 (59, 50,82)
Magyar csapat: Nagy István,Kovács Titusz,Horváth Joseph,Dr. Takács János,Dr. Horváth Péter,Darázs Attila

XVIII.Monarchia Kupa – 2.nap

A XVIII. Monarchia Kupa folytatásaként, a második napi greensome (négyes játék a jobbik drive kiválasztásával) játék sajnos nem úgy sikerült, ahogy vártuk, és mindkét csapatunk hátrébb csúszott a táblázaton.

EREDMÉNYEK – 2.nap

Nettó (négylabdás-legjobb labdás,Greensome)

1. Ausztria 156 (78, 78)

2. Szlovénia 152 (74, 78)

3. Szlovákia 151 (74, 77)

4. Horvátország 150 (76, 74)

5. MAGYARORSZÁG 147 (82, 65)

6. Csehország 145 (72, 73)

Magyar csapat: Máthé István – Malatyinszki Tamás (43, 30), Koplányi Tibor – Jakobi László (39, 35),

Dietrich Gábor – Dietrich Tamás (36, 29)

Bruttó (négylabdás-legjobb labdás,Greensome)

T1. Ausztria 117 (66, 51)

T1. Horvátország 117 (61, 56)

3. Szlovákia 115 (62, 53)

4. Csehország 114 (62, 52)

5. Szlovénia 109 (59, 50)

6. MAGYARORSZÁG 106 (59, 47)

Magyar csapat: Nagy István – Kovács Titusz (30, 22), Horváth Joseph – dr. Takács János (29, 24), dr. Horváth Péter – Darázs Attila (28, 23)

Bízunk a jó folytatásban a befejező napon ! Hajrá fiuk, hajrá magyarok !

NAGYSZERŰ EREDMÉNYEK AZ ELSŐ NAPON A XVIII. MONARCHIA KUPÁN

2017.augusztus 23.

A megnyitóval kezdetét vette 6 ország szokásos évenkénti versenye a Monarchia Kupa, aminek megnyitóját a helyi katonazenekar kiváló produkciója színesítette. Megnyitó beszédében az Osztrák Senior Golf Társaság elnöke kiemelte, hogy az osztrák csapat a Bruttó Vándor Kupát, a magyar csapat a Nettó Vándor Kupát végérvényesen elnyerheti. Az elnyerés feltétele, hogy egymás után 3 évben győzzön egy ország a versenyen. A magyar Nettó Csapat 2015-ben a Horvátországi versenyen, valamint tavaly Balatonudvariban győzött.

Kedden elkezdődött a verseny a hétfői gyakorló nap után. Az Atzenbrugg-i Diamond Golf & Country Club European Tour pályája, nehéz hosszú pálya, 6130 m a sárga elütőről. 350 m-rel hosszabb pályával kell megküzdeniük a versenyzőknek mint a tavalyi versenyen Balatonudvariban. Golfozóink kategóriánként az első napon 3db 2 fős csapatot alkottak a 4 ball best ball játékban, ahol a 2 legjobb eredmény alapján került megállapításra a csapat eredmény.

Bruttó:

Bruttó csapatunk 3 ütéssel lemaradva a második helytől, kiváló játékkal végzett az első napon 59 bruttó pont elérésével. A bruttó csapatunk erősödését mutatja, míg tavaly az első nap után 20 bruttó ponttal volt lemaradva az vezető Osztrák csapattól, addig idén ez a különbség csak 7 bruttó pont.