Magyar Golf Szövetség

Magyar Golf Szövetség Hungarian Golf Federation
2017. július 29. | Kmety Ildikó

Befejeződött a European Young Masters

Mindenkinek sikerült hendikepjén javítani a European Young Masters záró fordulójában a magyar golfozók közül, azonban a tisztes helytállás mellett nem javultak lényegesen a végső pozíciók. A fiúk rendkívül nehéz helyzetben voltak, a bajnokság élmezőnye szinte hibátlanul és stabilan szórta napokon át a mínuszos eredményeket, végül az első helyet hatalmas hajrában a norvég Bard Bjornevik 206(67,70,69) szerezte meg, a második legjobb eredményen honfitársa, a két fordulón át vezető Mikkel Antonsen 208(63,73, 72) és a francia Nicolas Muller 208(63,73,72) osztozott. A torna legeredményesebb magyar játékosaként Závaczki Bálint 230(79,75,76) a T48.helyen végzett, Rózsa Dániel 253(81,86,86)az 54. helyet szerezte meg.
A lányok versenyében az angol Lily-May Humpreys 214(69,74,71) vihette haza a bajnoki serleget, másodikként mindössze egy ütéssel lemaradva az olasz Maria Vittoria 215 (71,74,70) végzett, majd azt követően hárman is 216 összesített eredményt értek le, az angol Annabell Fuller 216 (75,73,68), a svájci Elena Moosmann 216(70,72,74) és a holland Lauren Holmey 216 (71,71,74). A magyar lányok közül Czernecki Laura 248 (84,83,81) a T44., Nagy Klára 254(86,87,81)az 50. helyen végzett.

A csapatversenyt Anglia válogatottja nyerte 636 összesített eredménnyel, Magyarország (726) Lettország, Litvánia és Törökország csapatát megelőzve, stabilan tartotta meg a 24. helyet.

VÉGEREDMÉNYEK

European Young Masters – erős mezőnyben kűzd a magyar válogatott

2017.július 28.

Változatlanul nehéz ellenfelekkel kűzdött a magyar válogatott a European Young Masters második fordulójában, hiszen a fiúknál a mezőny negyede továbbra is mínuszos vagy par eredménnyel végzett. A fiúknál továbbra is a norvég Mikkel Antonsen (63,73) vezeti a tabellát, a lányoknál a holland Laurent Holmey (71,71) vette át az első pozíciót. Bár Závaczki Bálintnak 154 (79,75) jelentősen sikerült javítani mai eredményén (+3), összetettben így is csak a 47.helyen áll. Czernecki Laura (84,83) +11-gyel, Rózsa Dániel (81,86) +14-gyel, Nagy Klára (86,87) +15-el zárta a második kört.

A csapatversenyben az első helyen Olaszország 428 (216,212) áll, mindössze egyetlen ütéssel előzi meg Anglia 429 (210,219) és Norvégia 429(207,222) válogatottját, Magyarország 488 (244,244) továbbra is a 24.helyen áll.

A finálét Rózsa Dániel 8.39-kor,  Závaczki Bálint 8.57-kor, Nagy Klára 9.42-kor, Czernecki Laura 9.51-kor kezdi.

EREDMÉNYEK ÉS STARTLISTA

European Young Masters – norvég erőfölény

2017.július 27.

Nehéz első fordulót zárt hazánk válogatottja az Osloban zajló European Young Masters-en. A fiúk rendkívül erős mezőnyében tizennégy játékos is mínuszos eredményt ért el, a tabellát a norvég Mikkel Antonsen (63) -9 score-ral vezeti. Csapatunknak nem kedvezett az időjárás, hiszen mire elkezdhették a játékot, eleredt az eső, bár a hőmérséklet ideális volt. Válogatottunkból ma Závaczki Bálint (79) mutatkozott a legeredményesebbnek, akinek még +3 ütéssel sikerült fordulni, a pálya második szakaszában azonban egy birdie mellett három bogey és egy dupla bogey is becsúszott, így végül +7-el, a T48.helyről várhatja a folytatást. Rózsa Dániel (81) a pálya első szakaszában nehézkesen indult, a második kilencen azonban már sikerült stabilizálni játékát, végül +9-el zárt, azonban így is javított hendikepjén. A lányok versenyét az angol Lily-May Humphreys (69) -3 ütéssel vezeti, Czerneczki Laurának (84) és Nagy Klárának (86) még kevésbé sikerült a pálya adottságaihoz tökéletesen igazodni, bár Laura is javított hendikepjén.

A csapatversenyben a hazai pálya előnye mutatkozik, Norvégia (207) fölénye elképesztő, -9 ütéssel vezeti a bajnokságot, Magyarország(244) Lettországot, Törökországot és Litvániát megelőzve, a 24.helyen, +28 score-ral áll mindössze hat ütéssel lemaradva Szerbiától, ami nem behozhatatlan.

A második fordulót Rózsa Dániel 9.24-kor, Závaczki Bálint 9.42-kor, Czerneczki Laura 10.36-kor, Nagy Klára 10.54-kor kezdi.

European Young Masters – startra kész a magyar válogatott

2017. július 26.

A European Young Masters második gyakorlónapján is túl van a magyar junior válogatott, ma az Oslo Golf Club pályájának utolsó kilenc szakaszát játszották végig. A tegnapihoz hasonló vonalvezetésű pályaszakaszt kis green-ek, szűk fairway-ek jellemezték. A szervezők néhány elütőt előbbre tettek, ezzel könnyítik majd némileg a fiúk kezdőütését. Délután 7 órakor került sor a megnyitóünnepségre így hivatalosan is kezdetét vette a 2017-es European Young Masters bajnokság.  A magyar csapat felkészült a holnap kezdődő versenyre, a pályastratégia mindeki számára ismert, kíváncsian és izgatottan várják a rajtot.

Rózsa Dániel 12.24-kor, Závaczki Bálint 12.42-kor, Czerneczki Laura 13.45-kor, Nagy Klára 13.54-kor kezdi meg európai torna első fordulóját.

STARTLISTA

European Young Masters

2017.július 26.

Ismét nemzetközi erőpróba elé áll a magyar junior válogatott, Czerneczki Laura, Nagy Klára, Rózsa Dániel és Závaczki Bálint vehet részt a 2017. július 27-29. között, az Oslo Golf Clubban rendezendő European Young Masters versenyen. A bajnokságra 30 nemzet 111 versenyzője adta le nevezését, minden országból két 16 év alatti lány és két fiú golfozó versenyezhet. Az indulók közel egyharmada pluszos hendikeppel vág neki a bajnoki cím eldöntéséhez, tehát erős mezőny várható.
A Bogstad-tó mellett fekvő, 1924-ban alapított Oslo Golf Club Norvégia legrégibb pályája, melyet 2009-ben Steve Forrest és Arthur Hill tervei alapján építettek újjá. Technikás, nagy szintkülönbségek jellemzik, a kis green-ek pedig tovább nehezítik majd a versenyzők dolgát.
Az első gyakorlónapon a magyar fiatalok a pálya első kilenc szakaszát játszották végig, ismerkedtek az adottságokkal, Böndicz Gergő, a junior válogatott szövetségi kapitányával pedig megbeszélték a pálya adott szakaszának stratégiáját. Szerdán a válogatott a második gyakorlónappal folytatja, amikor a par 72-es pálya második kilenc szakaszát játssza majd végig.

European Young Masters 2017 – Závaczki Bálint, Rózsa Dániel, Czerneczki Laura, Nagy Klára